Par mums

Viss aizsakās 2019.gada augustā, kad kāda matemātikas skolotāja Santa Bērziņa pieņēma lēmumu dibināt Interešu izglītības iestādi “Zinību taka”. Tā bija vīzija par pavisam citādāku skolu - tajā mācītos skolēni, kuriem interesē matemātika, skolēni, kuri vēlētos apgūt skaitļu maģisko pasauli un izprastu tās darbības algoritmus un, pats svarīgākais, kļūtu par zinošām, mērķtiecīgām un pašparliecinātām personībām, kas spētu iedvesmot savus vienaudžus, veidojot paraugu ar savu neatlaidīgo, mērķtiecīgo darbu.

Bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādē “Zinību taka” 12 skolēni uzsāka mācību procesu. Skolēnu vecāki ticēja, paļāvās un, jā, arī iedvesmoja gan skolotāju, gan bērnus, ļaujot noticēt, ka sapņi piepildās. Par to paldies no sirds vecākiem!

Jau nemanot paskrējuši četri gadi, “Zinību taka” kā izglītības iestāde ir kļuvusi zināma daudziem mācīties gribošiem skolēniem un to vecākiem. Četru gadu laikā arī kolektīvs paplašinājies – pievienojušies tik pat zinoši, motivēti un atsaucīgi skolotāji gan latviešu valodā, gan matemātikā, gan angļu valodā, gan fizikā, gan arī ķīmijā. Tie ir skolotāji, kuri atbalsta un tic, ka katrs bērns/jaunietis var sasniegt vairāk, kļūt zinošāks un pārliecinātāks par sevi kā personu. Skolotāji tic, ka skolēni ir kā paraugs citiem vienaudžiem, spēj iedvesmot  un motivēt ar savu neatlaidīgo darbu, lai sasniegtu savus mērķus un piepildītu savus sapņus.

Šobrīd zināšanu takā devušies jau 92 skolēni, un katru gadu savus sapņus piepildīt uzdrošinās arvien jauni censoņi, kurus mīļi sagaida skolotāji. Līdzās skolēnu aizrautībai arī Zinību takas kolektīvs pilnveidojas, lai spētu sniegt pašu, pašu labāko katram bērnam un jaunietim, kurš uzsācis mācības pie mums.

Santa Bērziņa, direktore, matemātikas skolotāja 4. - 6. klasēm.
Esmu ļoti mērķtiecīga un motivēta, vienmēr dzīvē redzu iespējas un sapņu piepildījumus, tā teikt, man glāze vienmēr ir pa pusei pilna,  nevis pa pusei tukša.:)

Strādājot ar skolēniem, veidoju personisku kontaku, iedziļinoties katra bērna personībā un, iepazīstot, skaidroju un mācu skaitļu likumsakarības.

Mani hobiji, protams, ir matemātika, ļoti patīk riteņbraukšana, mobilitātes vingrojumi, brīvos brīžos skrienu, kā arī ceļoju, ceļojot apskatu un iepazīstu to, ko radījusi daba (kalnus, upes, ezerus, jūru u.c.). Pēc ierastajiem dienas darbiem baudu kopā būšanu ar saviem mīļajiem, spēlējot galda spēles un lasot grāmatas.


Sanita Stoļarova, Latviešu valoda, matemātika 0. - 4.klasēm

Būt skolotājai priekš manis tas ir atbildīgākais darbs pasaulē...Ieraudzīt katrā bērnā neredzamos dārgumus un spodrināt tos.

Gandarījums un prieks būt kopā ar ikvienu bērnu, redzot kā no maza pumpuriņa uzplaukst skaists pasaules brīnums.

Liene Višņevska, Matemātikas skolotāja 7. - 9. klasēm

Ingrīda Veilande, Matemātikas skolotāja 9. - 12.klasēm

25 gadu pieredze strādājot par pasniedzēju Latvijas Jūras akadēmijā. Interešu lokā ir Olimpiāžu matemātika un matemātikas pulciņu vadīšana. Ir publicēti vairāk kā 30 zinātniskie raksti par matemātikas didaktiku ārzemju konferenču materiālu krājumos, žurnālos un grāmatās.

Dace Gabriša, Latviešu valodas skolotāja  5. - 12. klasēm

Esmu latviešu valodas skolotāja ar pozitīvu un gaišu skatu ne tikai uz mācību priekšmetu, bet ikvienu, kas vēlas saprast tās sarežģītos likumus. Patīk strādāt individuāli un nelielās grupās, lai mierīgi un cieņpilni, izmantojot dažādas metodes, palīdzētu nostiprināt jau esošās zināšanas, uzzināt ko jaunu, saprast neskaidrības, rosināt pielietot tās ikdienas mācībās un eksāmenu gatavošanās procesā. Esmu "Par" sadarbību, kurā mācās ne tikai skolēns, bet arī skolotājs no sava audzēkņa!

Mārtiņš Jirgensons, fizikas skolotājs 8. - 9.klasēm

Ikdienā mācu fiziku un matemātiku vidusskolas skolēniem. Uzskatu, ka fizika pamatskolas līmenī ir jāizprot ikvienam cilvēkam, jo saprast fiziku nozīmē saprast dabu sev apkārt. Kā savu prioritāti uzskatu radīt interesi par fiziku, jo ieinteresēts skolēns ir motivēts saprast un uzzināt daudz vairāk. Zinu un saprotu, ka grūtākā fizikas daļa ir matemātikas pielietošanu un savā deviņu gadu pieredzē esmu apguvis prasmi atpazīt kādā līmenī skolēns spēj pielietot matemātiku un, sadarbojoties ar skolēnu, strādājam pie tā, lai rezultāts būtu maksimāli augsts.